KURUMSAL

BESLENME

Yiğit Okullarında gıda malzemelerinin temin edilmesi, yemeğin hazırlanarak pişirilmesi ve okullarımıza servis edilmesi, yemeklerden alınan numunelerin testlerinin yapılması, yemek artıklarının toplanması, yemekhanede çalışan personelin sağlık kontrollerinin yapılması ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Kaliteden ödün vermeyen Yiğit Okulları tüm gıda alışverişlerini MİGROS MARKETLER GRUBUNDAN temin etmektedir. Okullarımızın menülerinde fazla şeker içeren ürünler, gazlı içecekler, aşırı yağlı kızartmalar, markası belirsiz ürünler kullanılmamaktadır. Okulumuzda arıtma su sistemi ile içme suyumuz sağlanmaktadır. Mutfak ve yemekhane her ay okul yönetimi, hemşire, Okul Aile Birliği Temsilcisi ve öğrenci meclis başkanı katılımyla oluşan komisyon tarafından denetlenmektedir.

 

SAĞLIK

Öğrencilerimiz ve çalışanlarımızın okulda geçirdikleri süre içerisinde karşılaştıkları temel sağlık problemlerinde destek sağlamak, kaza ve yaralanmalarda ilk müdahale için bir okul hemşiremiz görev yapmaktadır.Velilerimiz ile birebir iletişim kurarak, kronik rahatsızlıklarda ihtiyaç duyan öğrencilerimizi de takip etmekte; gerekli ilaçların alınması ve tedavileri konusunda hizmet vermektedir.Hemşire, görev ve yetkinlik açısından geniş bir yelpazede çalışan sağlık personelidir. Bu nedenle okul hemşiremiz sadece tıbbi takip değil, eğitimin tamamlayıcı unsurlarından olan koruyucu sağlık hizmetleri ve hijyen bilincinin geliştirilmesi konularında da sorumluluk almaktadır.

 

SERVİS HİZMETLERİ

Yiğit okulları öğrencilerin okul servis araçlarında geçirdikleri zamanı da eğitim sürecinin bir parçası olarak değerlendirmektedir. Öğrenci servisleri, teknik açıdan kusursuz, periyodik bakımları yapılmış, tam donanımlı araçlardır. Tüm servis araçlarında emniyet kemeri uygulaması zorunludur. Her öğrenci sabah servis rehberi tarafından evinin kapısından alınıp, akşam yine evinin kapısına bırakılıncaya kadar geçen süre içinde, okulda geçen süre dahil, Ferdi Kaza Sigortası ile sigortalanmıştır.

VELİ EL KİTAPÇIĞI

Veli el kitapçığını indirmek için tıklayınız (Word dökümanı)

    Tiridi