ANAOKULU

KARDEŞLER OKULA

 Yiğit Okulları Eğitim Kurumları olarak her çocuğun eşsiz özellik ve yeteneklerle donatıldığına inanıyoruz. Uzun yıllar Eğitim sektöründe önemli başarılara imza atmış olan kurumumuzda, Çocuklarımızın sahip olduğu üstün özellikleri keşfetmek, öğrencilerimizin akademik, sosyal, fiziksel, duygusal ve kültürel açılardan gelişmesini amaçlamaktadır.

 Okul öncesi dönemde Uluslararası eğitim modeli olan PYP (İlk Yıllar Programı) eğitim programımızın uygulandığı okulumuzda, öğrencilerimizin merak ve yaratıcılıklarını temel alan bir kavramsal yaklaşım üzerine kuruludur. Asıl hedefi öğrencilerin hayat boyu öğrenme sevgisi edinecekleri bir ortamın oluşturulmasıdır.

Bu kapsamda amacımız,

Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, yenilikleri eğitim ve öğretim hayatına yansıtmak

Araştıran, sorgulayan, düşünen, İletişim kuran, riskleri göze alan, bilgili, ilkeli, duyarlı ve açık görüşlü olmalarını sağlamak.

Çocuklarımızın öğrenme ve gelişme hızına göre eğitim programını şekillendirmek,

Çocuklarımızın sahip oldukları beceri ve ilgi alanlarını en üst düzeye çıkarmak.

Çocuklarımızın sahip oldukları özgüveni tetikleyerek, yaratıcılık ve liderlik dürtülerinin önündeki engelleri kaldırmak,

Öğrencilere geniş kapsamlı bir eğitim sunmak,

Yaş gelişimi düzeyinde faaliyetler ile destekleyerek tüm alanlarda gelişmelerini sağlamak.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Yiğit Okulları Eğitim kurumları bünyemize katılmak için "Kardeş öğrencim" kontenjanı açılmıştır.

Tüm kardeş öğrencilerimizi yeni Eğitim- Öğretim yılında aramızda görmekten mutluluk duyarız.

    Tiridi